Şimdi sevgiliyle tatil zamanı!

Şimdi sevgiliyle tatil zamanı!
Cinsellik
07.10.2017 139
1. Adım: İlişkinizin hangi aşamasında tatile gitmelisiniz?

Flört dönemi

Flört döneminde özellikle grup olarak gidilen tatiller; gece-gündüz beraber geçirilen zamanlar, farklı farklı aktiviteler, bol neşe ve bol eğlence demek olduğundan ilişkiye geçiş sürecini hızlandıracaktır. Ama yine de dikkat! Potansiyel aşkınız orada bir yaz aşkı bulursa tatiliniz burnunuzdan gelebilir.

Cicim ayları
Birbirinize doyamadığınız, aşkın kitabını tekrar yazdığınız bu dönemde beraber çıkacağınız tatil de size cennette geçirilen bir hafta gibi gelecektir. Hatta o aşkla emin olun; horlaması size ninni gibi gelecek, odadaki dağınıklığını toplamak sizi mutlu edecek, huysuzlukları bile en fazla ‘ah benim nazlı aşkım’ dedirtecektir.

Kavga sonrası
Sürekli kavga ettiğiniz bir dönemdeyseniz, tatile giderek büyük kumar oynadığınızı söyleyebiliriz. Bu kumarın sonunda ya tüm yaşanan olumsuzlukları geride bırakacak ve ilişkiye taze bir başlangıç yapacaksınız ya da en küçük olay bile kavgaya dönüştüğünden sevgilinizi orada bırakıp kaçacaksınız.

Evlilik yolunda
Tatilin evliliğin kısa bir ön izlemesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden ilişkiniz evliliğe doğru gidiyorsa, mutlaka beraber tatile çıkmanızı tavsiye ederiz. Çünkü tatilde benim evim, onun evi demeden aynı evde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu az da olsa anlayabilirsiniz.

Bodrum Çeşme
Eğlence ve tatil deyince tabii ki hepimizin aklına Bodrum ve Çeşme geliyor. Ama sevgiliniz gözlerine hakim olmakta zorluk çekiyorsa veya siz kıskançlık krizi konusunda deneyimliyseniz manken tadında kızların cirit attığı Bodrum ve Çeşme’den uzak durun. Evliliğe doğru giden bir ilişki yaşıyorsanız da Bodrum ve Çeşme bekarlık hayatının tüm cazibesini sergilediğinden size uygun bir tatil destinasyonu olmayacaktır.

Yurt Dışı
Sevgilinizle zevkleriniz aynı mı? O zaman birlikte yurt dışına gitmek sizin için çok keyifli olabilir. Ama siz alışveriş merkezlerinden çıkamazken o müze gezmek isterse ‘eyvah’ diyoruz. O yüzden size tavsiyemiz, yurt dışına gitmeden önce bu tatilden beklentilerinizin ne olduğunu net olarak konuşun. Hatta turla giderseniz, turun programına bağlı kalacağınızdan bu tip görüş ayrılığı krizlerini minimuma indirmiş olursunuz.

3. Adım: Tatile giderken yanınızda ne götüreceksiniz?

Tabii ki en seksi iç çamaşırlarınız. Saten gecelikleri bavulunuza doldurmadan önce tatile gittiğiniz yeri de göz önünde bulundurun tabii.

Oje ve aseton. Tatile çıkmadan manikür ve pedikürünüzü yaptırmış olsanız da; deniz ve kum ojelerinizi yamalı bohçaya döndürebilir. Erkeklere son derece itici gelen kenarları çıkmış ojeyle gezmek yerine ojeniz ve asetonunuzla hazırlıklı olun.
Cımbız ve jilet. Tatile istenmeyen tüylerinizle beraber çıkmaya kalkmayacağınıza eminiz. Ama onlar size bir sürpriz hazırlamış olabilir. Önlemi önceden almanızı tavsiye ederiz. Saçlarınız için gerekli malzemeler. Şehirdeyken sevgilinizle buluşmadan önce kuaför uğrak yerinizse, tatilde iş size düşüyor demektir. Tatilde kuaföre gitmeye kalkıp kendinizi kokoş durumuna düşürmeyin fön fırçası, köpük, sprey gibi malzemeleri yanınıza alarak maharetlerinizi sergileyin. Zamanlayıcı özelliği olan fotoğraf makinesi. İnsan tatile sevgilisiyle gidince tatilde onunla çekilmiş fotoğraflar istiyor. Ama devamlı ‘bizim bir fotoğrafımızı çeker misiniz?’ diye birilerine rica etmek sıkıcı oluyor. Bu nedenle zamanlayıcı özelliği olan bir fotoğraf makinesi alın, adam gibi fotoğraflarınız olsun.

Detaylardaki mükemmellik. Size ait her detay da sizin zarafetinizi ve kusursuzluğunuzu yansıtmalı. Eskimiş bir diş fırçası, ayakkabılarınızı koyduğunuz market torbaları, içi simsiyah olmuş makyaj çantası ve fermuarı patlamış bavulun size yakışmadığında hemfikiriz herhalde. Kibrit. İşte size yılın tüyosu. Her kadın için tatilin en büyük kabusu kuşkusuz tuvalete gitme sorunsalı. Oysa tuvaletteki işiniz bittikten sonra yakacağınız bir kibrit oradaki kötü kokunun yok olmasını sağlayacaktır. Yanık kokusunu sorarsa da ‘dışarıdan geliyor herhalde’ gibi inandırıcı bir bahane bulacağınıza eminiz.

4. Adım: Tatilde yapmamanız gerekenler
• Öncelikle tatile yedi bavulla çıkmaya kalkmayın. Her gün ne giyeceğinizi planlayın ve ona göre sadece gerekli parçaları alın.
• Tatile geldiniz artık bir kere. İkiniz için de rahatsız edici olmadığı sürece otelden, otelin odasından, odanın banyosundan, banyonun mermerlerinden şikayet etmeyin; sevgilinizin kafasını şişirmeyin.
• Artık kendinizi olduğunuz gibi kabul etme, vücudunuzla barış imzalama zamanı. Ters ışık geldi, selülitlerim gözüktü, aman karnım pörtledi gibi panikleri boş verin; anın tadını çıkarın.
• Tatilde çevrenizde bikinili kızlar gezerken kıskançlık yapmamak zor biliyoruz. Ama kendinizi frenlemeye çalışın, dilinizi ısırın, kendinizi çimdikleyin veya başka bir yol bulun ve ‘o kıza niye baktın’ cümlesini asla kurmayın.
• Tatil demek bronzlaşmak demek. Fakat bronzlaşacağım derken marsık gibi yanmayın. Akşam sevgiliniz size dokunmak istediğinde ‘dokunma, canım acıyor’ diye çığlıklar atmayın.
• Odada akşam için hazırlanmanız üç saat sürmesin. Şehirde belirli bir buluşma saatiniz varken öncesinde isterseniz tüm gün hazırlanabilirsiniz ama o yatağın üzerine oturmuş sizi beklerken delirmesini istemiyorsanız hızlı olun.
• ‘Yorgunum, gece dışarı çıkmaya halim yok’ diye mızmızlanmayın, ama tam tersine ‘her an farklı bir aktivite yapıyor olmalıyız’ moduna da girmeyin.
• Yemek konusunda uçlarda olmayın. Adı üstünde tatildesiniz, rejimi boş verin, salatayı dönünce tırtıklarsınız. Ama açık büfeyi görünce kendinizi de kaybetmeyin, sevgilinizin gözünde ‘bu, aç kalsa beni de yer’ imajı oluşturmayın.
Facebook Yorumları
GENÇAİLE KULLANICI Yorumları (0)
YORUM EKLE
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.