Barışma bahaneleri

Barışma bahaneleri
Aşk
07.10.2017 142
İlişki denilen şey aslında safi emek isteyen bir hadise.
İlk ayrılık kararını verirken kuyruk dik oluyor, ‘ne ayrılmak mı ha ha ha ben de tam sana bunu nasıl söylerim diye düşünüyordum’ adlı liseli konuşmasından tut, ‘bence en iyi seçim bu’ demeye kadar vardırıyoruz işi. Sonra da geleceğimizi bile onun üstüne kurduğumuz adamın arkasından ‘hoşçakal’ diyoruz. Birkaç arkadaş sohbeti ‘aman iyi oldu ya’ muhabbetleri, ‘rahatladım mı ne?’ hissinden sonra hobaa bir filin soluk borumuzun üstüne çot diye oturması durumu... Online mecralarda sürekli takip, yeni birisi mi var paranoyaklığı, F5 tuşunun bozulması, sürekli telefonda olan ve ardı sıra gelen bahaneler...

Rüyamda seni gördüm
İnan bana zerre işe yaramayan tek şey, ‘bir buçuk sene suratımı normalde gördün bir halt olmadı da rüyanda gör yani ne olacak’ demesi olası. Adamın ‘aa rüyasında beni görmüş, hımm hemen ona dönmeliyim’ diyeceğini mi sanıyorsun.

Teşekkür ederim, arkamdan konuştuğunu duydum
Bunu gerçekten en son ortaokulda falan yapıyordum ama geçen gün gayet yaşını başını almış, kariyerini yapmış arkadaşımın eski sevgilisini bu sebepten aradığını duyunca vayyy tarih ayrılıktan hiçbir şey alıp götürmüyormuş dedim. Hoş, bu durum kızda işe yaradı. Bir de çünkü bir anda herkes kötü, herkes bunların arkasından iş çeviren, bunlar süper insanlar oldu bir anda.

Eşyaların bende kalmış
Bu sanırım en fazla kullandığım taktik oldu benim. Evde bulduğum dandik çakmak için bile aramışlığım vardı, hatta hiçbir şey bulamazsam biraz da içine kurt düşürmek için, tişörtün var bende diyorum, aaa yok falan derken; hoop kıskançlığı başa sar. Ama işe yaradı mı, hiç yaramadı maalesef.

Hastanedeyim
Ay bunun intihar versiyonu var ki gerçekten sopalık. Tamam diğer her şey biraz masumane gibi duruyor ama bu sanırım biraz hastalık. İntihar ediyorum diye bana dönüyorsa adam hiç dönmesin daha iyi, ya da beni o kadar aciz görecekse hiç ama hiç görmesin. Bunu kullanan insanlara Allah akıl fikir versin demek istiyorum.

Haberlerde ismini gördüm
Maalesef bunu ben yaptım, nefes nefese kalmış gibi yaparak, “Haberlerde adın geçti, trafik kazası diye, çok korktum” diyerek ağlamaya başlamıştım. Artık nasıl acınası zavallı bir durumdaysam... Hatta isim benzerliği olsun diye araştırılır da araştırılır bulunduğu an, aranıp bir anda ‘seni hala düşünüyorum iyiliğini isteyen bir tek ben vardım’ durumuna girilir.

Mesleğe göre belalar
Mesela avukat mı eski sevgilin, anında başa bir bela gelir; ‘Senden başka danışacak kimsem yoktu!’ Doktor mu? Kendisi olmasa bile hiç görmediği kuzeninin amca kızının babası için bile arayabiliyor insan. Hatta kumaş mı satıyor, ona bile bahane bulunur yani. Mesleği bela bulmaya yönelik değilse, gecenin bir yarısı, “Sanırım evde hırsız var gelebilir misin?” diye aramak da bir başka seçenek tabii.

Yanlış mesaj
‘Gamze, biz Anjelique’teyiz canım hadii gel, burası süper’ konulu bir mesajın, adı Murat olan sevgiline yollanması durumu. Baş harfleri bile aynı değil kişilerin, yani böyle bir hata yapmanın imkanı bile yokken o mesaj sürekli eski sevgiline gidiyor işte. Ne hikmetse de mesajları, ‘eğlence, senden sonra da yaşıyorum ben, ne olur kıskan beni’ durumları içeriyor hep.

Arkadaş musallatlığı
İlişki boyunca nefret ettiğin arkadaşlarına bir anda sempati beslemek, onlar nereye sen oraya durumu, bir umut muhakkak o da gelecek, gelmese bile onları aradığında yanında senin olduğunu bilecek. En ama en önemlisi sen onun hakkında bir sürü bilgiye sahip olacaksın.
Facebook Yorumları
GENÇAİLE KULLANICI Yorumları (0)
YORUM EKLE
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.